صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > گزارشات و تحلیل های اقتصادی واصله 


گزارش رئیس جمهور ترکمنستان در آغاز سال جدید میلادی در خصوص وضعیت اقتصادی کشور در سال گذشته(2017) و سال آینده(2018)
رئیس جمهور ترکمنستان در آخرین نشست سالانه 2017 میلادی کابینه وزرا خلاصه ای از مهمترین اقدامات انجام شده در سال گذشته و سال 2081 میلادی را اعلام کرد.
 ١١:٥٢ - 1396/10/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
جایگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در اقتصاد
دولت به عنوان نهاد قانون گذار از طریق سیاست گذاری اقتصادی و سیاسی باید شرایط ثابت و پایداری را برای جذب سرمایه فراهم آورد که با تغییر مدیران و سیاستمداران این شرایط موجب سلب اطمینان از سرمایه گذار نشود.
 ١٥:٥٠ - 1396/10/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
توافق ژاپن و اتحادیه اروپا برای ایجاد منطقه آزاد تجاری
اتحادیه اروپا و ژاپن بعد از چهار سال مذاکره، روز جمعه 17 آذر 1396 (8 دسامبر 2017) با توافق بر سر موضوعات اختلافی باقی مانده از جمله محصولات کشاورزی و خودرو (که مدتها مانع توافق بود) با موفقیت مذاکرات خود برای عقد پیمان تجارت آزاد را به پایان رساندند. دو طرف قصد دارند در تابستان 2018 پیمان را امضا نموده و بعد از تصویب در پارلمان ها در سال 2019 اجرایی نمایند. در صورت به واقعیت پیوستن این توافق، یک منطقه تجارت آزاد با جمعیتی 600 میلیون نفری که 30 درصد تولید ناخالص جهانی را در بر می گیرد ایجاد خواهد شد. براساس توافق به عمل آمده ژاپن تعرفه 94 درصد از تمامی واردات خود از اتحادیه اروپا (از جمله 82 درصد از تعرفه واردات محصولات کشاورزی و شیلات) و متقابلاً اتحادیه اروپا تعرفه 99 درصد از تمامی واردات خود از ژاپن را بتدریج حذف خواهند نمود.
 ٠٩:١٤ - 1396/10/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
روند توسعه ی اقتصادی چین
آیا روند رشد چین در ده سال آینده کماکان 7 الی 8 درصد خواهد بود؟ این سئوالی است که این گزارش سعی در پاسخ به آن دارد.
 ٠٩:١٢ - 1396/10/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
راهبرد امنیت سایبری چین
دولت چین اعلام کرده است که برای مقابله با اقدامات خرابکارانه ای که با هدف تضعیف حاکمیت این کشور در فضای سایبری صورت می گیرد، از امکانات خود شامل نیروهای نظامی برای تضمین امنیت مجازی کشور استفاده خواهد کرد. چین خواهان اینترنت امن و قابل کنترل است.
 ٠٩:٠٩ - 1396/10/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
رشد اقتصادی هند: جستجو برای جایگاه یک قدرت بزرگ
پیناکی باتاچاریا محقق و تحلیل گر امور امنیت راهبردی بنیاد بین المللی ویوکاناندا در مقاله ای با عنوان «هند در جستجوی جایگاه یک قدرت بزرگ» به تلاش ها و چالش های پیش روی هند برای سربرآوردن این کشور به عنوان قدرت بزرگ راهبردی می پردازد.
 ٠٨:٥٨ - 1396/10/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاهی به روابط اتحادیه اروپا و هند
اتحادیه اروپا و هند در ماه های پایانی سال 2017، پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس روابط دیپلماتیک خود را طی نشست هایی مورد بررسی قرار دادند. این فرصتی مناسب برای طرفین در بازبینی از پیشرفت مناسبات دو جانبه در بسیاری از زمینه ها و بررسی چالش های منطقه ای و بین المللی است. اکنون گسترة همکاری های دو طرف، حوزه های متعددی اعم از سیاست خارجی، مسائل امنیتی، تجاری و اقتصادی، توسعه پایدار، نوین سازی، تحقیقات و نوآوری و همچنین تعاملات مستقیم مردمی را شامل می شود.
 ٠٨:٢٣ - 1396/10/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
خلاصه آخرین گزارش سازمان تجارت خارجی ژاپن (جترو) از تجارت و سرمایه گذاری بین المللی در سال 2016
آخرین گزارش سازمان تجارت خارجی ژاپن درخصوص تجارت و سرمایه گذاری بین المللی در سال 2017 منتشر گردید.
 ٠٨:١٦ - 1396/10/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاه ویژه برزیل به آفریقای جنوبی
آلوسیو نونس، وزیر امور خارجه برزیل طی سفر دوره ای به چهار کشور غنا، نیجریه، ساحل عاج و بنین در غرب آفریقا، در خصوص چگونگی گسترش روابط اقتصادی و همکاری های بین المللی دو کشور مذاکره نمود. این دومین سفردوره ای نونس به آفریقا طی مدت کوتاه تصدی وزارت امور خارجه می باشد و نشان دهنده علاقه دوباره برزیل به گسترش روابط با آفریقا است. روابط برزیل و آفریقا در دوره ریاست جمهوری لولا داسیلوا توسعه یافت ولی در دوره ریاست جمهوری خانم روسف، آفریقا از اولویت های دولت برزیل خارج گردید.
 ١٤:٤٥ - 1396/08/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
10درصد واردات ترکمنستان از ایران است/ لزوم توجه به برنامه 7ساله عشق آباد
تهران- ایرنا- رایزن اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد گفت: ایران در بازار پنج میلیارد دلاری وارداتی ترکمنستان نزدیک به 550 میلیون دلار یعنی بیش از 10 درصد، سهم دارد.
 ١٤:٥٢ - 1396/08/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
لزوم بازمهندسی روش ها و فرآیندها برای حضور قوی تر در بازار عراق
تهران- ایرنا- رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: استفاده ایران از فرصت های اقتصادی و تجاری به یک مهندسی در روش ها و فرایندها برای دستیابی به موفقیت در بازار عراق نیاز دارد.
 ١٢:٢٦ - 1396/08/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
جذب ١٤ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی در 5 سال اخیر
تهران- ایرنا- بررسی وضعیت سرمایه گذاری خارجی در ایران نشانگر رشد در این زمینه است. بر این اساس از ابتدای دولت یازدهم تا کنون حدود ١٤ میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب شده که از این میزان 12 میلیارد دلار به صورت سرمایه گذاری مستقیم FDI و دیگر روش‌ها بوده است.
 ١٥:٢٨ - 1396/07/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
بندر کاسپین در انتظار شبکه ریلی برای نقش‌آفرینی در کریدور شمال-جنوب
به گزارش ایرنا، بسیاری از صاحبنظران و دست اندرکاران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از جمله رضا مسرور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی معتقدند تکمیل شبکه ریلی تا شهر رشت و ادامه نیافتن آن تا بندرهای ساحلی، توجیه اقتصادی این کار را زیر سوال می برد، بنابراین اتصال بندرهای شمالی کشور به ویژه بندر کاسپین به خطوط راه آهن، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
 ١٠:٥٥ - 1396/07/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازگشت تدریجی رونق به چرخه مبادلات بانکی ایران و اروپا
تهران ایرنا- امضای نخستین قرارداد تامین اعتبار و همکاری مالی میان بانک های ایران و اروپا پس از اجرای برجام نویدبخش بازگشت تدریجی رونق به این عرصه و تسهیل مبادلات بانکی بین المللی و افزایش حضور سرمایه گذاران اروپایی در پروژه های زیرساختی کشورمان است.
 ١٠:٠٩ - 1396/07/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
اعتماد FATF در هیاهوی ضد ایرانی
گروه اقدام مالی متقابل، بار دیگر به ایران اعتماد کرد و رای به تمدید تعلیق محدودیت‌ها و اقدامات تنبیهی علیه آن داد. در این بین گرچه لابی‌های زیادی از سوی آمریکا و برخی کشورهای عربی برای اجرای دوباره محدودیت‌ها برای کشورمان وجود داشت اما پیشرفت‌های ایران در ارتباط با اجرای برنامه‌های نظارت مالی و البته پایبندی به تعهدات خود موجب خنثی شدن هجمه‌ها علیه ایران شده و FATF دوباره اعتماد خود را تمدید کرد.
 ١٧:٢٦ - 1396/04/04 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>