امروز شنبه  ۱۴ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۴/۰۷- ۱۸:۳۳ - مشاهده: ۴۷۶

بخشهایی از سخنان دکتر ظریف در  «کنگره ملی نفسهای سوخته»

‎دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به مناسبت «کنگره ملی نفسهای سوخته» در نکو داشت شهدا و جانبازان بمباران شیمیائی سردشت سخنرانی کرد.


ما در فاجعه سردشت دو جلوه از انسانیت و وحشیگری را  همزمان می‌بینیم.انسانیت و قدرت ایثارگرانی که هیچگاه از دایره انسانیت خارج نشدند و هیچگاه مقابله به مثل نکردند و این افتخار را برای جمهوری اسلامی در تاریخ ثبت کردند که ما در مقابله با ظلم و در مقابله با وحشیگری از اصول انسانی خود تخطی نمی‌کنیم .


سازمان ملل متحد چندین بار هم نگرانی جمهوری اسلامی ایران در استفاده از سلاح شیمیائی توسط عراق و هم ادعاهای عراقیها علیه کشورمان را بررسی و بازرسی کرد و در همه این رسیدگیها و بازرسیها به این نتیجه متقن رسید که آن طر فی که از سلاحهای شیمیائی استفاده کرده رژیم صدام بوده است.


اولین باری که شورای امنیت سازمان ملل استفاده عراق از سلاح شیمیائی را محکوم کرد در پایان جنگ ایران و عراق بود.


امروز امریکا داروهائی که برای قربانیان شیمیائی نیاز هست و داروهائی که برای بقیه ایثارگران نیاز هست و داروهائی که برای بیماران مختلف نیاز هست را از طریق تحریمهای غیر انسانی  مانع می‌شود.


دولت آمریکا نه در سلاح شیمیائی مبانی بشری را می‌شناخت و نه در تحریمها مبانی بشری را می‌شناسدو نه در تروریسم اقتصادی خودش مبانی بشری را رعایت می‌کند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما