امروز يك شنبه  ۱۵ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۵/۲۰- ۲۱:۰۶ - مشاهده: ۱۳۲۵

گفتگوى سخنگوى وزارت امور خارجه با صدا و سیما

موسوی: دکتر ظریف به عنوان فرمانده و رئیس اثرگذار دیپلماسی کشور همواره مورد بغض و غضب کسانی بوده است که از شنیدن صدای ایران بیمناک بوده اند.

- آقای دکتر ظریف به عنوان فرمانده و رئیس دیپلماسی کشور همواره مورد بغض و غضب کسانی بوده است که از شنیدن صدای ایران بیمناک بوده اند و بخاطر اثرگذاری عملی حضور دکتر ظریف در مجامع بین المللی و حضورش در شبکه‌های اجتماعی و روشنگری نسبت به سیاست‌های ایالات متحده معلوم بود که مورد بغض و نفرت آن‌ها باشد؛ از این رو تصمیم گرفتند وی را تحریم و محدود کنند.
- در صورت فشار مقامات آمریکایی به شبکه‌های اجتماعی برای محدود کردن ایشان این نشان دهنده میزان باور آن‌ها به آزادی اطلاعات و آزادی بیان خواهد بود ولی باید در نظر داشته باشند صدای حق همیشه طنین انداز خواهد شد و صدای اقای ظریف به عنوان­ رئیس دیپلماسی ایران قطعا به طور مقتضی به گوش جهانیان خواهد رسید.
- مقامات آمریکایی مدتهاست از جمهوری اسلامی ایران انتظار تماس دارند، اما انتظار بیهوده‌ای است. تا زمانی که آمریکا دست از تروریسم اقتصادی و اعمال فشار بر ندارد جمهوری اسلامی ایران به هیچ مذاکره‌ای وارد نخواهد شد. هیچ عقل و منطقی در این شرایط که هم تروریسم و جنگ اقتصادی علیه ملت ایران وجود دارد و هم از اعمال هرگونه فشار دیگری ابایی ندارند مذاکره را نمی‌پذیرد. جمهوری اسلامی ایران دارای دولت و ملت با اقتداری است و با اقتدار مواضع خود را بیان می‌کند.
- این سرگشتگی و سردرگمی ­که این روزها در سیاست خارجی آمریکا نسبت به ایران شاهدیم نشان می‌دهد که آنان در اعلام این مواضع صداقت ندارند و جمهوری اسلامی ایران به اینگونه سخنان بی پشتوانه و پر تناقض اعتنایی نمی‌کند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما