امروز شنبه  ۱۴ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۷/۲۳- ۱۷:۲۸ - مشاهده: ۸۷۹

برگزاری نشست مشترک سفیر یمن در تهران با سفرای آمریکای لاتین به میزبانی و مشارکت وزارت امورخارجه

نشست مشترک سفیر یمن در تهران با سفرای آمریکای لاتین به میزبانی و مشارکت وزارت امورخارجه برگزار گردید.


در این نشست ابتدا علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر در امور ویژه سیاسی در سخنانی ضمن تاکید بر مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از راه حل سیاسی، حفظ تمامیت ارضی، استقلال و وحدت یمن و طرح 4 ماده ای کشورمان برای حل و فصل سیاسی بحران یمن را تشریح نمود.
خاجی توافقات استکهلم را گامی مهم در روند سیاسی یمن توصیف و از کارشکنی‌های طرف مقابل در اجرای آن ابراز تاسف کرد.دستیار ارشد وزیر در امور ویژه سیاسی تحریم هوایی، دریایی و زمینی یمن از سوی ائتلاف سعودی_ اماراتی را مانع دسترسی عادلانه همه مردم یمن به کمک های بشردوستانه برشمرد و بر لزوم توقف عملیات نظامی علیه این کشور تاکید نمود.
سفیر یمن در تهران نیز در این نشست به تشریح آخرین تحولات سیاسی و نظامی در عرصه یمن پرداخت و با اشاره به ابتکار دولت نجات ملی یمن در توقف حملات پهپادی و موشکی به عربستان سعودی به شرط عمل متقابل بر آمادگی دولت نجات ملی بر توقف هرچه سریع تر جنگ تاکید کرد. وی وضعیت انسانی در کشورش را بسیار تاسف بار خواند و از کشورهای آمریکای لاتین خواست فشارهای خود را برای رفع محاصره و ارسال کمک های انسان دوستانه به یمن افزایش دهند.
در ادامه سفرای کشورهای آمریکای لاتین ضمن قدردانی از وزارت امورخارجه برای فراهم نمودن این فرصت، از مقاومت ملت یمن در برابر متجاوزین تقدیر و بر راهکار سیاسی برای پایان دادن به جنگ یمن و ارسال کمک های انسان دوستانه به این کشور تاکید نمودند.
در پایان این نشست شرکت کنندگان بر موضوع های ذیل تاکید نمودند:
-          احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی و یکپارچگی یمن
-          توقف عملیات نظامی و برقراری آتش بس
_ حل و فصل بحران یمن از طریق سیاسی
-انجام گفتگوهای یمنی – یمنی باحضور همه گروه‌های یمنی و بدون دخالت کشور خارجی
-          لزوم توجه جدی به وضعیت انسانی در یمن و تسریع در ارسال کمک های انسان دوستانه به آن کشور

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما