امروز يك شنبه  ۱۵ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۸/۲۷- ۱۸:۲۷ - مشاهده: ۱۱۰۷

سخنگوی وزارت امور خارجه : پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

سید عباس موسوی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است.
وی با اشاره به نیات شوم و بدخواهانه دولت ایالات متحده آمریکا به ویژه وزیر خارجه این رژیم درباره ملت ایران افزود: اظهار همدردی با مردمی انجام می‌شود که تحت فشار تروریسم اقتصادی آمریکا قرار دارند و پیش از این نیز از زبان وزیر خارجه آمریکا به صراحت بیان شده که باید به مردم ایران گرسنگی داد تا تسلیم شوند.

سخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسائل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد.
وی اظهارات اخیر وزیر امورخارجه آمریکا را مداخله در امور داخلی ایران دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران، دولت آمریکا را در جایگاهی نمی‌بیند که برای ملت و مردم ایران دلسوزی کنند، آن‌ها اگر خیلی نگران هستند، نگران ده‌ها میلیون گرسنه‌ای باشند که در جای جای ایالات متحده، بی خانمان و در فقر مطلق زندگی می‌کنند.

امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهران
سخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسائل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است.
سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیئت بلندپایه نظامی-امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند.

موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه، تصریح کرد: طیف وسیعی از مسائل دو جانبه و مسائل امنیتی دو کشور به ویژه در بخش مرزی و همکاری‌های منطقه‌ای در این دیدار‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما