امروز سه شنبه  ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۰/۱۰- ۱۹:۵۳ - مشاهده: ۲۲۹۹

دیدار دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه سوریه در دمشق

علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی امروز ۱۰ دیماه ۹۸ در دمشق با بشار اسد رئیس جمهور سوریه و ولید معلم وزیر امور خارجه و برخی دیگر از مقامات بلند پایه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی امروز ۱۰ دیماه ۹۸ در دمشق با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت رایزنی و مشورت دو کشور در خصوص تحولات سوریه و منطقه، چشم انداز کار کمیته قانون اساسی و دور سوم آن، تحولات ادلب و شرق فرات را با بشار اسد رئیس جمهور سوریه مورد بحث و گفتگو قرار داد. ایشان با اشاره به دستاوردهای اخیر سیاسی و نظامی سوریه، تداوم حمایت های کشورمان را از این کشور مورد تاکید قرار داد.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در روند آستانه در ادامه مباحث مطرح شده در چهاردهمین اجلاس آستانه را با رئیس جمهور سوریه مورد بحث و بررسی قرار داد.

بشار اسد نیز در این دیدار با اشاره به هماهنگی‌های دو کشور اظهار داشت جمهوری عربی سوریه با وجود همه اشکالاتی که حامیان تروریسم ایجاد می‌کنند، بر مبارزه با تروریسم و بر گسترش حاکمیت دولت بر سراسر سرزمین سوریه تاکید دارد.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه با ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه و برخی دیگر از مقامات بلند پایه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

طرفین در این دیدار علاوه بر تحولات سوریه و بویژه کمیته قانون اساسی این کشور، تحولات منطقه و بویژه آخرین وضعیت جاری در لیبی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

دو طرف در پایان بر اهمیت روابط راهبردی دو کشور و ضرورت تداوم تبادل نظر و مشورت های دائمی در مورد مسائل منطقه ای و بین المللی تأکید کردند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما