امروز شنبه  ۱۴ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۱/۰۷- ۰۷:۱۷ - مشاهده: ۴۴۸۰

توصیه مسافرتی جهت سفر به کشور چین

با توجه به شیوع و گسترش بیماری ویروسی ناشی از کرونا در کشور چین از کلیه هموطنان عزیزی که قصد سفر به کشور چین را دارند درخواست می­شود به موارد ذیل توجه داشته باشند

باسمه تعالی

به این وسیله به اطلاع کلیه هموطنان عزیز می رساند:

با توجه به شیوع و گسترش بیماری ویروسی ناشی از کرونا در کشور چین از کلیه هموطنان عزیزی که قصد سفر به کشور چین را دارند درخواست می­شود ترجیحاً سفر خود را تا بهبود شرایط به تعویق اندازند و در صورت اجتناب ناپذیر بودن سفر به این کشور، بنابر اعلام مراجع بهداشتی بین المللی ذیربط جمهوری اسلامی ایران نکات ذیل را رعایت نمایند.

- از سفر به مناطق و کانون‌های آلوده بحران معرفی شده از سوی دولت چین خودداری کنند.

- در طول اقامت، پرواز و تردد در اماکن پرجمعیت نظیر مترو و ... ضمن توجه به ملاحظات بهداشتی در تماس با دیگران، همواره از ماسک های استاندارد بهداشتی استفاده کنند.

- به صورت مداوم از مواد و وسایل شخصی بهداشتی نظیر محلول، ژل و دستمال یا حوله ضد عفونی کننده استفاده نمایند.

- به سایر ضرورت های رعایت ایمنی فردی و توصیه‌های مراجع بهداشتی و درمانی نظیر نوشیدن آب فراوان و استفاده از ویتامین‌ها و مکمل های غذایی به منظور تقویت وضعیت عمومی‌بدن اهتمام داشته باشند.

- از قرار گرفتن در معرض عوامل طبیعی ابتلاء به آنفولانزا و سرماخوردگی و تشدید آن نظیر تغییر ناگهانی شرایط دمایی محیطی اجتناب ورزند. خود را گرم نگه داشته و در مقابل سرما محافظت کنند.

- در صورت بروز علائمی مبنی بر احتمال ابتلا به بیماری‌های مذکور از جمله تب یا مشکلات تنفسی سریعا به مراکز درمانی مراجعه نمایند.

- به منظور برخورداری از حمایت های کنسولی، اطلاعات مرتبط با اتباع ایرانی مبتلاء به بیماری مذکور را که طی درمان قرار گرفته یا نیاز به ارجاع به مراکز درمانی دارند به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشور مربوطه منتقل نمایند.

- در صورت نیاز به خدمات کنسولی یا مشورت با سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن یا  سرکنسولگریهای جمهوری اسلامی ایران در گوانجو، شانگهای و هنگ کنگ تماس حاصل فرمایید.

- شایان ذکر است که این ویروس در کشورهای دیگر همچون کره جنوبی، ژاپن، تایلند، سنگاپور و... شیوع یافته است.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما